Diaconi

//Diaconi
Diaconi2018-07-27T10:50:27+00:00

DIACONI PERMANENTI

don Ivan Cerino
don Ivan Cerinodiacono
1948; ord. 26-12-2003
don Salvatore Di Prisco
don Salvatore Di Priscodiacono
1943; ord. 26-12-1998
don Franco Ferraioli
don Franco Ferraiolidiacono
1951; ord. 26-12-1998
don Gerardo Guastaferro
don Gerardo Guastaferrodiacono
1956; ord. 26-12-1998
don Luigi Loreto
don Luigi Loretodiacono
1947; ord. 26-12-1998
Email: ginoloreto@virgilio.it
don Edoardo Tafuto
don Edoardo TafutoDecano del Collegio Diaconale
1953; ord. 18-9-1993
don Salvatore Verdoliva
don Salvatore Verdolivadiacono
1965; ord. 23-10-2008
don Vincenzo Vergati
don Vincenzo Vergatidiacono
1955; ord. 26-12-1992

DIACONI TRANSEUNTI

don Aniello Cipriani
don Aniello Ciprianidiacono transeunte
n. ; ord. 18-10-2017
e-mail: aniellocipriani@hotmail.it